Sponsor serwisu:

gilotyny do blachy

Kupno okien – od czego rozpocząć i na co powinno się zwrócić uwagę?

2018-04-17
Kupno okien – od czego rozpocząć i na co powinno się zwrócić uwagę?

Szukasz okien i nie wiesz jakie są najlepsze? Nie wiesz o co zapytać sprzedawcę i na co zwrócić szczególną uwagę? Ten artykuł na pewno naświetli Ci temat i wesprze w wyborze idealnych dla Ciebie okien!

Jeśli Jesteś na etapie budowy domu – za zamawianie okien zabierz się, gdy dom będzie już zadaszony i zaczną się powoli prace wykończeniowe. Niewątpliwie, okna energooszczędne możesz zamówić dużo wcześniej, chociażby ze względu na nieraz zbyt długi czas oczekiwania ich produkcji. Koniecznie zaznacz przy podpisywaniu umowy ze sprzedawcą, aby okna zostały dostarczone w dniu montażu. Nie warto ryzykować, aby ktoś je ukradł z placu budowy.

Nie jest tu istotna pora roku w której zabieramy się za instalowanie okien, natomiast w przypadku wymiany okien w mieszkaniu, czy domu lepiej poczekać na cieplejsze pory roku.

Jak wyselekcjonować idealne dla siebie okna?

Na początku dobrze byłoby zastanowić się jakie okna Ciebie interesują? Drewniane, czy może plastikowe? Zapewne już mniej więcej zastanawiałeś się nad tym jak miałyby one wyglądać, a więc dobrze zrobić sobie wstępny szkic na kartce lub wydrukować projekt odnaleziony w internecie – będzie Ci dużo łatwiej wytłumaczyć sprzedawcy, jaki styl wolisz.

Warto poszukać strony internetowe producentów lub firm do których chcesz udać się po wycenę, gdyż opisują oni na ogół wszystkie te informacje i można na tej podstawie już chociaż mieć pewien zarys, co bardziej współgra Twoim preferencjom i potrzebom.

Sprzedawca na pewno będzie Ciebie o to pytał, w takim razie warto mieć już jakąś wiedzę, jakkolwiek dobrze poprosić, aby przedstawił i wytłumaczył to na jakimś przykładzie. Firmy zajmujące się sprzedażą stolarki okiennej mają niejednokrotnie w biurze specjalne wystawki. Sprzedawca również powinien pokazać Tobie próbniki kolorów, z jakich mogą zostać skonstruowane okna. Te informacje mówią już dużo o stronie technicznej naszych przyszłych okien, a więc czas na wycenę.